Πέμπτη, 1 Μαΐου 2014

Στην Περιφέρεια Αττικής και το Δήμο Αθήνας

Το ψηφοδέλτιο της «Λαϊκής Συσπείρωσης» στο Δήμο Αθήνας
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ

Νίκος Σοφιανός, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, δημοτικός σύμβουλος Δήμου Αθηναίων
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Αθανασοπούλου Διονυσία, συνταξιούχος ΙΚΑ
Αντωναρόπουλος Γιώργος, έμπορος
Αυγίκος Παναγιώτης, γεωπόνος
Αυριλιώνης Νίκος, συνταξιούχος, μέλος ΔΣ ΟΑΕΕ
Βαζούκη Ελευθερία, συνταξιούχος ΙΚΑ
Βαΐου Χαράλαμπος, λογιστής
Βαλάση Ζωή, συγγραφέας
Βαλτσιαμής Χρήστος, οδηγός φορτηγού, μέλος Γραμματείας ΠΑΜΕ Επαγγελματιών Οδηγών
Βασιλάκη Νίκα, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, διαμερισματικός σύμβουλος 4ου Διαμερίσματος
Βουρδουμπά Τατιάνα, τραπεζοϋπάλληλος
Γαλανόπουλος Παναγιώτης, πρόεδρος Ομοσπονδίας Βιοτεχνικών Σωματείων Αττικής
Γαρδούνη Τόνια, μέλος ΚΣ ΚΝΕ, διαμερισματική σύμβουλος 5ου Διαμερίσματος
Γκολιανόπουλος Γιώργος, λογιστής, διαμερισματικός σύμβουλος 6ου Διαμερίσματος
Δανδουλάκης Μανώλης, γεωπόνος, πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Κτιριακών Υποδομών (πρώην ΟΣΚ), δημοτικός σύμβουλος του Δήμου Αθήνας
Δαράκης Γιώργος, δημοσιογράφος
Δόνας Γιώργος, γιατρός
Ζαφείρη Εφη, υπάλληλος τουριστικού πρακτορείου
Θεοδοσίου Ελένη, νοσηλεύτρια στο «Δρομοκαΐτειο», πρόεδρος Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων 14ου Δημ. Σχολείου Αθηνών
Καραγιάννη Βέρα, συνταξιούχος
Καραγιώργης Νίκος, ηθοποιός, μέλος ΔΣ ΣΕΗ
Καραντώνης Γιάννης, συνταξιούχος λογιστής
Κλάδης Τάσος, μέλος ΔΣ Συνταξιούχων ΔΕΚΟ
Κλάδου Ευαγγελία, μέλος ΔΣ Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Λογιστών, μέλος ΔΣ Σωματείου Λογιστών Αθήνας
Κοιλάκος Δημήτρης, φυσικός, υποψήφιος διδάκτωρ Πανεπιστημίου, εργαζόμενος στο Ιδρυμα Ευγενίδου
Κολιούσης Σωτήρης, πολιτικός μηχανικός, αντιπρόεδρος Ομοσπονδίας Ηπειρωτών
Κομνηνός Γιάννης, υπάλληλος γραφείου, αναπληρωτής πρόεδρος Συνδέσμου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αθήνας, μέλος ΕΕ της Ομοσπονδίας Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ελλάδας, επικεφαλής Πανελλαδικής Γραμματείας ΠΑΜΕ Εμπορίου - Υπηρεσιών
Κονδύλης Βασίλης, εργάτης - λιθογράφος, πρόεδρος Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Παιδικών Σταθμών του Δήμου Αθήνας
Κοντέας Ανδρέας, δικηγόρος
Λάμπρου Στέλιος, λογιστής, δημοτικός σύμβουλος του Δήμου Αθήνας
Λάππας Νίκος, μέλος ΚΣ της ΚΝΕ
Λέος Νίκος, ηλεκτρολόγος
Λίτσας Σταύρος, οικοδόμος, πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Αθήνας
Μάλλη Γιώτα, νοσηλεύτρια, μέλος ΔΣ Εργαζομένων «ΕΛΕΝΑ»
Μαμάης Βασίλης, βιοτέχνης, μέλος ΚΕ του ΚΚΕ
Μανιάτη Κατερίνα, αυτοαπασχολούμενη, μέλος ΔΣ Ενωσης Γονέων & Κηδεμόνων 7ου Διαμερίσματος
Μαρκατσέλη Χαρά, δικηγόρος
Μαρούλη Χαρά, δικηγόρος
Μαντζουράτος Δημήτρης, συνταξιούχος γιατρός καρδιολόγος
Μαντζούτσος Νίκος, εργολάβος οικοδομών, πρόεδρος Επιτροπής Ειρήνης Γούβας
Μαυρίκης Παναγιώτης, ταξιτζής, μέλος ΔΣ του ΣΑΤΑ
Μελά Εύα, ζωγράφος, πρόεδρος Επιμελητηρίου Εικαστικών Τεχνών
Μιχελιδάκης Χαράλαμπος, γραφίστας, ελεύθερος επαγγελματίας, μέλος αθλητικού σωματείου «ΑΡΙΩΝΑΣ»
Μουσταφά Αχμέτ, εμποροϋπάλληλος «Carrefour», μέλος ΔΣ Εργαζομένων «Carrefour»
Μπακλέζος Στάθης, γιατρός, πρόεδρος της Ενωσης Γονέων και Κηδεμόνων 2ου Διαμερίσματος
Μπενάτου Αλέκα, συνταξιούχος, εκπρόσωπος «Λαϊκής Συσπείρωσης» του Βρεφοκομείου Αθηνών
Μυλωνάς Μάνος, φοιτητής, τελειόφοιτος Πανεπιστημίου Πειραιά
Νομικός Δημήτρης, δάσκαλος, μέλος ΔΣ Συλλόγου Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης «Αθηνά»
Ξαγοράρης Γιώργος, δικαστικός επιμελητής
Παναγή Βούλα, λογίστρια
Πανοπούλου Καίτη, συνταξιούχος, πρόεδρος στο Στέκι Εργαζομένων και Νεολαίας Πατησίων
Παπαγγελή Ελσα, συνταξιούχος Δημοσίου
Παπαδοπούλου Θεοδώρα, άνεργη, πρόεδρος Ενωσης Γονέων και Κηδεμόνων 1ου Διαμερίσματος
Παππάς Κώστας, μέλος ΔΣ Αυτοαπασχολούμενων Μικρών Εμπόρων
Παπαβασιλείου Περικλής, αναπληρωτής καθηγητής Ιόνιου Πανεπιστημίου
Πάσουλας Γιάννης, συνταξιούχος οικοδόμος
Πετροπούλου Εφη, πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Φαρμάκου Αθήνας
Πολυγερινού Σαλώμη, πωλήτρια
Ράπτη Χριστίνα, αντιπρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων στην «Πολυκλινική Αθηνών»
Ραπτάκης Βασίλης, πολιτικός μηχανικός
Σαμαρτζής Νεκτάριος, καλλιτέχνης χορωδός, πρόεδρος Τραγουδιστών Μελοδράματος Εθνικής Λυρικής Σκηνής, μέλος της ΠΟΘΑ
Σαρηγιάννης Γιώργος, ομότιμος καθηγητής Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου
Σαχινίδης Στάθης, πρόεδρος Αυτοαπασχολούμενων Μικρών Εμπόρων
Σιώρας Ηλίας, γιατρός, πρόεδρος εργαζομένων στο Νοσοκομείο «Ο Ευαγγελισμός», μέλος του ΔΣ της ΕΙΝΑΠ
Σκουρτόπουλος Σταύρος, συνταξιούχος
Τζίμα Κατερίνα, μέλος ΔΣ ΣΕΤΗΠ
Τομαράς Αλέξανδρος, παιδίατρος
Τσακίρη Αναστασία, πρόεδρος Ενωσης Λογιστών Αθήνας
Τσερμπής Μιχάλης, εργάτης
Φάμπα Εύα, σολίστ, καθηγήτρια κιθάρας
Φιλιππότης Στρατής, εκδότης βιβλίων
Χαραλαμποπούλου Αγγελική, πρόεδρος Συνταξιούχων ΙΚΑ Αθήνας
Χαρβαλιάς Γιώργος, μέλος ΔΣ Συνδέσμου Ιδιωτικών Υπαλλήλων
Χριστόπουλος Γιώργος, ακτινολόγος, μέλος ΔΣ εργαζομένων στο Ασκληπιείο Βούλας


Οι υποψήφιοι της «Λαϊκής Συσπείρωσης» στην Περιφέρεια Αττικής
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Θανάσης Παφίλης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, βουλευτής, γραμματέας του Παγκόσμιου Συμβουλίου Ειρήνης (ΠΣΕ)
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ
Κεντρικού Τομέα Αθηνών: Πέρρος Γιώργος, μέλος ΚΕ του ΚΚΕ, μέλος Εκτελεστικής Γραμματείας του ΠΑΜΕ
Δυτικού Τομέα Αθηνών: Πρωτούλης Γιάννης, μέλος ΚΕ του ΚΚΕ
Νότιου Τομέα Αθηνών: Μαυρίκος Γιώργος, γενικός γραμματέας της Παγκόσμιας Συνδικαλιστικής Ομοσπονδίας (ΠΣΟ)
Βόρειου Τομέα Αθηνών: Μπαλού Αλεξάνδρα, τραπεζοϋπάλληλος, περιφερειακή σύμβουλος
Πειραιά: Μανουσογιαννάκης Γιάννης, μέλος ΚΕ του ΚΚΕ, περιφερειακός σύμβουλος, συνταξιούχος ναυτεργάτης
Αργοσαρωνικού: Τζατζάνης Κώστας, πρόεδρος Επιτροπής Ειρήνης Πειραιά, μέλος ΔΣ ΕΣΤΑΜΕΔΕ, συνταξιούχος αρχιτέκτονας - πολεοδόμος και διδάκτορας πολεοδομίας
Ανατολικής Αττικής: Συρίγος Βάλσαμος, μέλος ΕΠ της ΚΟ Αττικής του ΚΚΕ, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Λαυρίου
Δυτικής Αττικής: Κουμπούρης Δήμος, μέλος ΚΕ του ΚΚΕ, πρόεδρος Ομοσπονδίας Συνταξιούχων
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ
Ανδρουλιδάκης Μανώλης, μουσικός - συνθέτης
Αντανασιώτης Αντώνης, δικηγόρος, μέλος ΔΣ ΔΣΑ
Ασφής Μπάμπης, υδραυλικός, πρόεδρος Προσωρινής Διοίκησης Ενωσης Επαγγελματοβιοτεχνών Γαλατσίου
Βακάλης Βαγγέλης, οικοδόμος, περιφερειακός σύμβουλος Αττικής
Βαλασάς Βεργής, ορκωτός λογιστής, δημοτικός σύμβουλος του Δήμου Ν. Φιλαδέλφειας - Χαλκηδόνας
Γαρμπής Αποστόλης, πρόεδρος Σωματείου Τροφίμων - Ποτών Αττικής, πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων «ΦΑΓΕ»
Γιαννόπουλος Παναγιώτης, πρόεδρος του σωματείου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών «Βύρωνας»
Γκογκάκη Ντίνα, γενική γραμματέας ΔΣ Συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας
Διοΐλης Δημήτρης, πρόεδρος Ομοσπονδίας Γονέων & Κηδεμόνων Αττικής
Ευαγγελοπούλου Τατιάνα, αναπληρωτής γγ Σωματείου Εργαζομένων «Ευαγγελισμού», μέλος ΓΣ της ΠΟΕΔΗΝ
Ζαφειρίου Ελένη, δικηγόρος, μέλος του Περιφερειακού Συμβουλίου Αττικής
Κολιούση Ολγα, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων της «Wind»
Κολοβός Βασίλης, ηθοποιός, συγγραφέας
Κοτρώνης Θανάσης, συνταξιούχος μεταλλεργάτης
Λαμπούδη Σούλα, πρόεδρος Συλλόγου Εκπαιδευτικών Α/βάθμιας Εκπαίδευσης Ηλιούπολης «Παπαμαύρος»
Λάφης Φάνης, μέλος του Τμήματος ΕΒΕ της ΚΕ του ΚΚΕ, μέλος Πανελλαδικής Γραμματείας ΠΑΣΕΒΕ
Λεάνης Μιχάλης, αθλητικογράφος στην εφημερίδα SPORTDAY και τον SPORT FM.
Μαμαλούδη Βίκυ, μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Πολιτικής Αεροπορίας (ΟΣΥΠΑ)
Μαρκομιχάλης Πέτρος, μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ, Γραμματέας του ΣΠ Αττικής της ΚΝΕ
Μητικάρη Ελένη, μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ
Μυτιληνιού Κώστας, μεταλλεργάτης, μέλος ΔΣ Συνδικάτου Μετάλλου «Προμηθέας», μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Αθήνας
Μπίκας Μάκης, πρόεδρος Συνδέσμου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ανωνύμων Εταιρειών Αθήνας
Μπουλταδάκης Βαγγέλης, ειδικευόμενος γιατρός στο «Σωτηρία», μέλος ΔΣ Ιατρικού Συλλόγου Πειραιά
Μπούντζα Γιάννα, μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας
Νικολάου Νίκος, εργαζόμενος στο Αεροδρόμιο «Ελ. Βενιζέλος», μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων της GOLDAIR.
Πανουτσάκου Ελισάβετ (Βέτα), επόπτρια δημόσιας Υγείας, εργαζόμενη στην Περιφέρεια Αττικής, αντιπρόεδρος Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφέρειας Ελλάδας, μέλος ΕΕ της ΑΔΕΔΥ, επικεφαλής Πανελλαδικής Γραμματείας του ΠΑΜΕ στους ΟΤΑ
Παπαδημητράτου Ναυσικά, κοινωνική λειτουργός, μέλος ΔΣ ΟΣΝΙΕ
Παπακωνσταντίνου Νίκος, γιατρός, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων στο «Ερρίκος Ντυνάν»
Παρασκευόπουλος Βασίλης, μουσικός, πρόεδρος Πανελλήνιου Μουσικού Συλλόγου
Παστός Κώστας, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων στο ΧΙΛΤΟΝ, μέλος ΔΣ Συνδικάτου Εργαζομένων Επισιτισμού - Τουρισμού Αττικής
Περράκης Αλέκος, πρόεδρος ΣΕΤΗΠ (σωματείο εργαζομένων στις Τηλεπικοινωνίες)
Πλουμπίδης Ανδρέας, λογιστής
Προκόπου Φώτης, φοιτητής ΕΜΠ
Ροδοπούλου Κατερίνα, πρόεδρος Ενωσης Γονέων & Κηδεμόνων 6ουΔιαμερίσματος Δήμου Αθήνας
Σακκάς Λεωνίδας, λιθογράφος, πρόεδρος Σωματείου Λιθογράφων
Σαμαρτζής Γιώργος, χορωδός στην Εθνική Λυρική Σκηνή
Σιάντου Ολγα, νοσηλεύτρια στο νοσοκομείο Παίδων «Η Αγ. Σοφία», μέλος Γενικού Συμβουλίου ΠΟΕΔΗΝ
Σκαλούμπακα Χριστίνα, δικηγόρος, μέλος του προεδρείου της ΟΓΕ
Σταμούλης Βασίλης, πρόεδρος Ομοσπονδίας Κλωστοϋφαντουργίας - Ιματισμού - Δέρματος
Χάλαρη Αννα, άνεργη
Χουρδάκης Χάρης, εργαζόμενος στο Νοσοκομείο «Αγ. Ολγα», μέλος ΔΣ Πανελλήνιου Συνδέσμου Τυφλών
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΔΥΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ
Αυγέρος Θεόδωρος, εκπαιδευτικός, μέλος Κεντρικής Διοίκησης ΠΕΑΕΑ - ΔΣΕ
Βασιλοπούλου Δώρα, εργαζόμενη στο «Δημόκριτο», πρόεδρος πολιτιστικού συλλόγου «Πρόοδος», μέλος ΔΣ ΟΓΕ
Βορτελίνος Μπάμπης, εργαζόμενος ΟΤΑ, μέλος Εκτελεστικής Γραμματείας του ΠΑΜΕ, πρόεδρος Κλαδικού Συνδικάτου ΟΤΑ Αττικής
Διαμαντοπούλου Ελεάννα, γυμνάστρια, πρόεδρος του Σωματείου Γυμναστών
Καμαρινοπούλου Ελένη, γγ του Σωματείου Εργαζομένων στο Δήμο Αγ. Αναργύρων - Καματερού
Κακαράτζας Κώστας, πρόεδρος Ομοσπονδίας Πωλητών Λαϊκών Αγορών Αττικής
Κουμπή Σοφία, δασκάλα, μέλος ΔΣ Συλλόγου Δασκάλων Περιστερίου «Ελλη Αλεξίου»
Κουρέα Μαρία, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας
Κυπραίος Δημήτρης, μέλος της ΕΠ της ΚΟ Αττικής του ΚΚΕ, συνταξιούχος μεταλλεργάτης, περιφερειακός σύμβουλος
Κυριαζής Χρύσανθος, γυμναστής, εργαζόμενος στο Δήμο Πετρούπολης, μέλος ΔΣ Κλαδικού Συνδικάτου ΟΤΑ Αττικής.
Μάμαλη Βάσω, γγ Ομοσπονδίας Κλωστοϋφαντουργίας - Ιματισμού - Δέρματος
Μαργάρα Ισαβέλλα, γιατρός στο «Αττικόν» Νοσοκομείο, μέλος της 5μελούς επιτροπής της ΕΙΝΑΠ
Μαυροθαλασσίτης Μπάμπης, μέλος Πανελλαδικής Γραμματείας ΠΑΣΕΒΕ, μέλος ΔΣ ΓΣΕΒΕΕ
Παναγή Σπυρέττα, μέλος ΕΠ της ΚΟ Αττικής του ΚΚΕ, Γραμματέας της ΤΕ Περιστερίου
Παναγούλιας Πέτρος, αναπληρωτής γραμματέας Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Σιδηροδρομικών
Σοφός Παναγιώτης, μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Συνταξιούχων ΙΚΑ
Σταματόπουλος Νίκος, μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ
Τασιούλας Τάσος, οικοδόμος, μέλος ΔΣ του Συνδικάτου Οικοδόμων
Τριανταφύλλου Νίκος, πρόεδρος του Συλλόγου Φυλακισθέντων - Εξορισθέντων Αγωνιστών (ΣΦΕΑ 1967 - 1974)
Ψητόπουλος Κυριάκος, ιδιοκτήτης ταξί, μέλος ΔΣ ΣΑΤΑ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΝΟΤΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ
Αγγελονίδου Χριστίνα, εκπαιδευτικός, περιφερειακός σύμβουλος, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αργυρούπολης, Αλίμου, Ελληνικού «Ο Θουκυδίδης»
Αυγερινού Αφροδίτη, αρχιτέκτονας, μέλος ΔΣ Πανελληνίου Συλλόγου Αρχιτεκτόνων (ΣΑΔΑΣ - ΠΕΑ)
Γελαδάς Νίκος, κοσμήτορας στο ΤΕΦΑΑ του Πανεπιστημίου Αθηνών
Ζαφειρούλης Βασίλης, ελεύθερος επαγγελματίας
Κακουλίδου Χρύσα, οικονομολόγος, μέλος της ΚΕΟΕ του ΚΚΕ
Καλαμπαλίκης Θανάσης, πρόεδρος Ενωσης ΕΒΕ Μπραχαμίου, μέλος ΔΣ ΓΣΕΒΕΕ, μέλος Πανελλαδικής Γραμματείας ΠΑΣΕΒΕ
Καργόπουλος Ανδρέας, εκπαιδευτικός, μέλος Παναττικής Γραμματείας του ΠΑΜΕ
Κιουλάνης Ιωάννης, γιατρός
Κούτρα Μαίρη, έμπορος
Οικονόμου Θανάσης, οδηγός στην ΕΘΕΛ
Παπαλεξίου Νίκος, καθηγητής Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παπαρούνη Ντίνα, έμπορος
Προμαγιούλης Αλέξης, οικονομολόγος, εργαζόμενος στην Ενέργεια
Ροντογιάννη - Βρεττού Μαρία, πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Ν. Σμύρνης
Σαρρής Γιώργος, τραγουδιστής - μουσικοσυνθέτης
Σεφέρη Βαγγελιώ, οικονομολόγος, μέλος της ΕΠ της ΚΟ Αττικής του ΚΚΕ
Σιούλη Μελίνα, δικηγόρος
Τόλης Γιάννης, πρόεδρος Ομοσπονδίας Τύπου - Χάρτου
Τσαγκατάκη Μαρία, πρόεδρος Συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας
Τσεντούρου Χριστίνα, συνταξιούχος, μέλος της ΕΠ της ΚΟ Αττικής του ΚΚΕ
Χριστογιάννη Λαμπρινή, αντιπρόεδρος Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπ. Αγροτικής Ανάπτυξης, μέλος ΔΣ του Ενιαίου Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ
Βαρδής Φώτης, συνταξιούχος ΟΤΕ, μέλος Εκτελεστικής Γραμματείας ΠΑΜΕ
Γεωργιάδου Εύη, διδάκτωρ χημικός μηχανικός, πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων στο ΕΛΙΝΥΑΕ (Ελληνικό Ινστιτούτο Υγιεινής και Ασφάλειας Εργαζομένων)
Ελευθερίου Τάνια, βρεφονηπιοκόμος, εργαζόμενη στο Δ. Ψυχικού
Ζάχαρης Ορέστης, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων στη Χημική Βιομηχανία
Ζιώγας Μπάμπης, πολιτικός μηχανικός, υγιεινολόγος, μέλος ΔΣ Συνταξιούχων ΤΣΜΕΔΕ, μέλος του Τμήματος Τοπικής Διοίκησης της ΚΕ του ΚΚΕ.
Καμπάνης Γιάννης, χημικός μηχανικός, μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Εργαζομένων στα Πετρελαιοειδή, Διυλιστήρια, Χημική Βιομηχανία
Καρπή Κλαίρη, ιστορικός, μέλος ΔΣ Συλλόγου Γυναικών Ν. Ηρακλείου
Κυριακίδης Σάββας, πρόεδρος Ομοσπονδίας Υποδηματοποιών Βιοτεχνών Ελλάδας
Κωστόπουλος Βασίλης, φωτογράφος, μέλος ΔΣ Ενωσης Καλλιτεχνών Φωτογράφων Αθήνας
Λάμπρου Δημήτρης, μέλος ΔΣ Ανωτάτης Συνομοσπονδίας Γονέων & Κηδεμόνων Ελλάδας
Μεθωνιού Νικολέτα, τεχνολόγος ιατρικών εργαστηρίων στο Ογκολογικό Νοσοκομείο «Αγ. Ανάργυροι», γραμματέας ΕΕ της ΠΟΕΔΗΝ
Μπουλούγαρης Γιώργος, εργαζόμενος στους παιδικούς σταθμούς, μέλος Εκτελεστικής Γραμματείας ΠΑΜΕ, μέλος διοίκησης Εργατικού Κέντρου Αθήνας
Μπουντούρογλου Νίκος, γιατρός, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου «Μεταξά»
Ντίνος Απόστολος, γιατρός, ειδικός παθολόγος, διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών
Οργέτα Μαριάννα, εκπαιδευτικός, οικονομολόγος
Ρογκάκου Βαγγελιώ, τραπεζοϋπάλληλος, μέλος Γραμματείας Γυναικών του ΠΑΜΕ
Ρόκος Κυριάκος, γλύπτης, ομότιμος καθηγητής ΤΕΙ Αθήνας
Σουλτανιά Αγγελική, συνταξιούχος τεχνολόγος ιατρικών εργαστηρίων, πρώην πρόεδρος ΟΣΝΙΕ, πρώην πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Κλινικών
Τάτσης Παντελής, πρόεδρος Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συνταξιούχων ΟΑΕΕ
Τσίγκα Βούλα, φιλόλογος, μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ
Τσουράς Γιώργος, μέλος ΔΣ ΟΒΣΑ, μέλος ΔΣ Σωματείου Κομμωτών «Η Αδελφότητα»
Φαφαλιός Δημήτρης, πρόεδρος Εμπορικού και Επαγγελματικού Συλλόγου Ν. Ερυθραίας, μέλος ΠΑΣΕΒΕ
Χαλβατζή - Αλειφεροπούλου Μαριάνθη, γιατρός συνταξιούχος, αντιπρόεδρος ΟΓΕ
Χρηστίδης Σταύρος, πρόεδρος Σωματείου Ενέργειας Αττικής, Βοιωτίας, Κορίνθου, εργαζόμενος στα ΕΛΠΕ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΠΕΙΡΑΙΑ
Αδαμόπουλος Κώστας, συνταξιούχος, πρώην μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων Δήμου Κορυδαλλού
Διαμαντόπουλος Ορέστης, κτηνίατρος, εργαζόμενος στον ΕΦΕΤ, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων ΕΦΕΤ
Ζαζόπουλος Ανδρέας, συνταξιούχος, πρώην πρόεδρος Ομοσπονδίας Οικοδόμων
Ζαμπέτα Ελσα, πρόεδρος Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Λογιστών, μέλος Ελεγκτικής Επιτροπής ΓΣΕΕ
Ζαχαρία Μαρία, ναυτιλιακή υπάλληλος, μέλος ΔΣ Πανελλήνιου Συνδέσμου Εργαζομένων στη Ναυτιλία & Τουρισμό, μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Πειραιά
Κρόκου Κάτια, συνταξιούχος, γγ του ΔΣ της ΟΓΕ
Μαρούπας Βαγγέλης, μέλος Γραφείου της ΕΠ της ΚΟ Αττικής, Γραμματέας της ΤΕ Πειραιά του ΚΚΕ
Μπατζάκη Αννα, άνεργη, μέλος της Επιτροπής Ανέργων Κορυδαλλού
Ξουράφης Νίκος, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Πειραιά, πρόεδρος Πανελλαδικής Ενωσης Ελαιουργοσαπωνοποιών, αντιπρόεδρος Ομοσπονδίας Εργαζομένων Χημικής Βιομηχανίας, μέλος Εκτελεστικής Γραμματείας του ΠΑΜΕ
Παπαβασιλείου Γιώργος, εργαζόμενος στον ΟΛΠ, μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Υπαλλήλων Λιμένων Ελλάδας, μέλος ΔΣ Ενωσης Τεχνικών & Χειριστών Υπαλλήλων ΟΛΠ
Παυλόπουλος Δημήτρης, γιατρός - παθολόγος
Πουλικόγιαννης Σωτήρης, μεταλλεργάτης, πρόεδρος Συνδικάτου Μετάλλου Αττικής και Ναυπηγικής Βιομηχανίας Ελλάδας, μέλος ΔΣ ΠΟΕΜ
Ραπανάκης Μανώλης, πολιτικός μηχανικός, μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ
Ρεΐση Μαργαρίτα, καθαρίστρια δημόσιων σχολείων, πρόεδρος Σωματείου Καθαριστών Σχολείων Δημόσιας - Ιδιωτικής Εκπαίδευσης, μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Πειραιά
Σάββας Σάββας, εκπαιδευτικός, πρόεδρος ΕΛΜΕ Πειραιά
Σωτηρίου Μιχάλης, πρόεδρος συνταξιούχων ΙΚΑ Πειραιά
Τερτίπη Αθανασία, γιατρός στο Νοσοκομείο «Μεταξά», μέλος της 5μελούς επιτροπής της ΕΙΝΑΠ
Τραπελά Μαρία, εργαζόμενη στο Δήμο Περάματος, γγ του κλαδικού Συνδικάτου ΟΤΑ Αττικής
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΝΗΣΩΝ ΑΡΓΟΣΑΡΩΝΙΚΟΥ
Πρεκετέ Σούλα, εργαζόμενη στο Δήμο Περάματος, αντιπρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων Δήμου Περάματος
Πολυχρονιάδης Δημήτρης, συνταξιούχος ΕΒΕ - Αίγινα
Φατσέας Γιώργος, ταξιτζής - Κύθηρα
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Αλεξίου Μάρκος, συνταξιούχος, μέλος Λαϊκής Επιτροπής Μενιδίου
Βασίλαρου Ειρήνη, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων στην INTRACOM
Γεώργος Παναγιώτης, πρόεδρος Συνδέσμου Επαγγελματοβιοτεχνών και Εμπόρων Αχαρνών
Ευθυμίου Θανάσης, εκλεγμένος στο Υπηρεσιακό Περιφερειακό Συμβούλιο Εκπαίδευσης
Κιούσης Γιάννης, εργαζόμενος ΕΘΕΛ, μέλος ΔΣ Συνδικάτου Εργαζομένων ΟΑΣΑ
Λεοναρδοπούλου Αννα, νοσηλεύτρια, εργαζόμενη στο πρόγραμμα «Ψυχαργώς»
Μενεγάκη Ελένη, πρόεδρος Σωματείου Κλωστοϋφαντουργίας - Ιματισμού - Δέρματος Αττικής
Μουτράκη Ελλη, δημοτική υπάλληλος, συνδικαλίστρια στο Δήμο Παιανίας
Παλαβός Παναγιώτης, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων ΙΝΤΡΑΚΟΜ - Αρτέμιδα
Παναγιώτου Κωστής, πολιτικός μηχανικός, μέλος ΤΓ Μεσογείων - Λαυρεωτικής - Παιανία
Παντελόγλου Θανάσης, χημικός, βιοχημικός, μηχανικός, διευθυντής Ινστιτούτου Ανάπτυξης Οινοφύτων
Πασχαλίδου Θεοδώρα, μέλος του ΤΓ Μεσογείων - Λαυρεωτικής - Παλλήνη
Πόγκας Κώστας, συνταξιούχος μεταλλωρύχος, πρώην δήμαρχος Λαυρίου, πρώην γγ Εργατικού Κέντρου Λαυρίου
Ρεμπάπης Νίκος, μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ
Σαηεδήν Δημήτρης, δημοτικός υπάλληλος Δήμου Μαραθώνα
Σαλταδήμου Βιολέττα, άνεργη λογίστρια, μέλος Λαϊκής Επιτροπής Παλλήνης
Σταθουλόπουλος Στάθης, εργαζόμενος στον κλάδο του Φάρμακου, μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Φαρμάκου
Τάκας Νίκος, μέλος ΔΣ Συνδικάτου Επισιτισμού - Τουρισμού
Τσιχλής Παναγιώτης, πρόεδρος συνταξιούχων ΙΚΑ, μέλος της ΤΕ Μεσογείων - Λαυρεωτικής - Παλλήνη
Τσούμαρη Αργυρώ, αδιόριστη καθηγήτρια
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Δρίκου Ανθούλα, εκπαιδευτικός, φιλόλογος
Ζαπάντης Νίκος, δάσκαλος, μέλος ΔΣ Συλλόγου Δασκάλων Δήμου Φυλής
Λεκάτου Βαγγέλης, μηχανικός στο Νομισματοκοπείο, μέλος της Λαϊκής Επιτροπής
Μαΐλη Ελένη, δημοσιογράφος «Ριζοσπάστη», Ελευσίνα
Μενιδιάτη Αλέκα, οικονομολόγος, ελεύθερος επαγγελματίας ΕΒΕ, Μέγαρα
Σιφωνιός Γιώργος, χαλυβουργός, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων στη «Χαλυβουργία Ελλάδος», Ασπρόπυργος
Τσοκάνης Χρ., λογιστής, μέλος ΔΣ Συλλόγου Επαγγελματιών Λογιστών Θριασίου